Yağ Yakma Programı

Sabahları işten önce veya akşam iş çıkışında spor salonuna gitmek, ya da ağır bir antrenman temposu ile çalışmak için gereken motivasyonu sağlamanız çok zor olabilir o yüzden ayrıntılarını vereceğimiz yağ yakma programı size çok iyi gelecek.  Unutmayın 15 dakikalık bile olsa, antrenman her zaman antrenmandır.

Her Yerde Uygulayabileceğiniz 15 Dakikalık Yağ Yakma Programı;

Bu yazımızda size sabahları, öğle yemeği vaktinde veya akşam işten sonra, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde sadece 15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz kolay bir yağ yakma programından bahsedeceğiz. Bunun hakkında düşünmenize gerek yok. Sadece öğrenin ve yapın, faydalarını göreceksiniz.

15 Dakikalık Yağ Yakma Programı

5 Dakika = Kardiyo

5 Dakika = Fiziksel Terapi

5 Dakika = Kondisyon

Kardiyo (5 Dakika)

1 dakika zıplama hareketi (Jumping Jack)

1 dakika jogging

1 dakika zemin boyunca ayaklarını sürüyerek yürüme egzersizi (Shuffle)

1 dakika dizleri kaldırabileceğiniz kadar yukarı kaldırma egzersizi (High Knees)

1 dakika şınav üzerine zıplama hareketi (Burpees)

Fiziksel Terapi (5 Dakika)

30 saniyelik 3 set ile dirseklere dayanarak şınav egzersizi

30 saniyelik 3 set ile dirseklere dayanarak şınav + dizleri yere değdirip kaldırma egzersizi

Geri kalan sürede dizleri sırayla kendine çekme ve diagonal olarak tutma egzersizi

Kondisyon (5 dakika)

1 dakika (3 set) 10 tane normal şınav (eller omuz hizasının hemen dışında)

1 dakika (3 set) 10 triseps şınav (eller omuz hizasında)

1 dakika (3 set) 10 squat (ayaklar ileriye bakacak şekilde)

1 dakika (3 set) 10 squat ( ayaklar dışarı bakacak şekilde)

1 dakika (2 set) her bacak için ileri bacak hamlesi

Yağ yakma programı

Yağ yakma programı

Tüm bu egzersizler ve yağ yakma programı sırasında, ileri bacak hamleleri ve squatlarda dizlerinizin ayak baş parmağı hizasını geçmediğinden emin olunması ve diğer egzersizler için sırtınızın her zaman yere veya duvara paralel bir biçimde olması egzersizden sağlanacak yararın en üst düzeye çıkmasını sağlar.

Bu tarz ve daha bir çok egzersizin tanıtımlarını görmek için hazırladığım kardiyo ve şekillendirme (yağ yakma programı) vidyosuna göz atmanızı öneririm.

Bu egzersizleri normal antrenman sürecinize en azından haftada 3 kere dahil etmeye çalışın. Gerek gördüğünüzde ufak değişikliklere gitmekten kaçınmayın. Daha düşük şiddetli kardiyo, şınav ve bacakları dizlere çekme hareketi yapılabilirken geri kalan ayarlamalar segmentler ve setler arasında düzenlenebilir. Yağ yakma programından önce ısınmayı ve antrenman sonrasında soğuyup gerilme hareketleri yapmayı unutmayın. Ve en önemlisi herhangi bir sağlık sorununuz varsa yağ yakma programına başlamadan önce doktorunuza mutlaka danışın.

Yağ yakma için hangi supplementi önerirsiniz ? 

Fitbull’da şu an indirimde olan; Olimp L-Carnitine ve Olimp CLA Fırsat Paketi içeriğindeki kaliteli L-Karnitin maddesi sayesinde en büyük yardımcınız olacaktır.