Özellikle yaz aylarının gelmesiyle yağ yakıcı supplement ürünlerine olan ilgi de bir hayli artıyor. Peki bu ürünleri bilinçli kullanıyor musunuz? Bu yazımızda yağ yakıcı supplementlerin kullanımı sırasında sıklıkla yapılan hataları ve bu ürünlerin sağlıklı kullanım şekillerini detaylı olarak işleyeceğiz.

Doğru Ürün Tercihi:

Genelde kulaktan dolma bilgilerle satın alınan ürünlerin size faydasından çok zararı olabilir. Bu anlamda adı sanı duyulmamış son birkaç aydır sürekli reklamlarını gördüğünüz ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca besin takviyesi kategorisinde satılmayan spor salonlarında öneri ile satılan ilaç, hap, iğne ürünleri kullanımı sağlığınızı önemli ölçüde tehdit edebilir. Aman dikkat.

İçerik:

Ürünler arasında araştırma yapıyor ve hangi ürünü alacağınıza karar veremediyseniz ürün ile ilgili yorumları okumak faydalı olabilir ancak her kişinin metabolizması ve etken maddeye olan vücut toleransı farklı olduğundan asıl önemli olan sizin için ürün içeriği olacaktır. Yağ yakıcı supplement alırken dikkat etmeniz gereken ilk kural ürün içeriğini incelemek olacaktır.

Marka:

İçeriğinden emin olduğunuz bir ürünü bulduktan sonra artık o ürünün markasını araşırma zamanınız geldi. Bizden size bir tiyo yağ yakıcı supplement kategorisinde uzun yıllar ürün sağlamış ve olumlu geri dönüş oranı yüksek markalar ilk tercihiniz olmalı. Universal Nutrition, Grenade, Multipower gibi markalar ham madde kalitesi bakımından ödün vermeyen ithal markalar arasında yer almaktadır. Hammadde ithalatını artık Çin’den yapmayan Hardline yağ yakıcı ürünleri de düşük bütçeli kişiler için uygun olabilir.

Seviye:

Şunu baştan söyleyelim. Oturduğunuz yerden yağ yakmayı beklemeyiniz. Hele hele bu beklenti ile bu ürünleri satın alıp boş yere karaciğerinizi yormayınız. Yağ yakıcı ürünler sporcular için tasarlanmış olup uzmanlar bu ürünlerin kullanılması için günlük en az 30 dk tempolu yürüyüş yapılması gerektiğini belirtiyor.

Spora yeni başlayan birisine; yağ yakımını tetiklemek için  l-carnitine; ve bütçesi uygunsa beraberinde CLA kullanılması tavsiye ediliyor. CLA kullanımı alınan besinlerdeki yağın depolanmasını engelliyor.

Orta-ileri seviye sporcuların ise daha etkili olan ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan termojenik yağ yakıcılar öneriliyor. Türkiye’de en çok tercih edilen ürünler aşağıdaki gibi:

Yağ Yakıcı Supplement Tavsiyesi

Yeni Başlayanlar

Yağ Yakıcı Supplement Tavsiyesi

Orta – İleri Seviye

Dikkat: Orta-ileri seviye yağ yakıcıları ilk defa kullanacaklar için ilk 3 gün yarım servis kullanması tavsiye edilir. L-carnitine ve termojenik ürünlerin birlikte kullanılması tavsiye edilmez. Termojenik yağ yakıcılarla birlikte CLA ürünleri kullanılabilir. Termojenik ürünlerin kullanımı sonucu vücudunuz aşırı reaksiyon verirse doktor gözetiminde kullanılması tavsiye edilmektedir. Hedefinize uygun en iyi yağ yakıcı en iyi yağ yakıcı supplement kürünü oluşturmak için fitbull besin uzmanlarına danışabilirsiniz.