Kol Damarı Çıkarma

Genel olarak vücutta ki damarların görünür hale gelmesi özel olarak ta kol damarı çıkarma sporcuların hayalini kurduğu bir görünüm biçimidir? Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz ?

Kol Damarı Çıkarma Yolları

Daha önce spor salonlarında veya fotoğraflarda mutlaka kollarındaki ve göğüslerindeki damarlar dışarı doğru çıkmış, vücut geliştirme ile uğraşan sporcular görmüşsünüzdür.

Aynı damarlı ve çok güzel bir şekilde şekle girmiş bir vücuda nasıl sahip olacağınızı bilmek ister misiniz?

İşte bu yazımızda tam olarak bulacağınız cevap bu olacak.

Kaslarınızdaki Damarlar Nasıl Görünür Hale Gelirler?

Diyelim ki düzenli ve istikrarlı olarak egzersiz yapıyorsunuz ve belirli bir kas kütlesi oluşturmuş durumdasınız. Bu noktadan sonra sizin damarlarınızın dışarı çıkıp çıkmayacağı tamamen vücut yağ oranınızla ilgilidir.

Bisepslerinizde, göğsünüzde, omuzlarınızda veya başka yerlerde dışarı çıkmış damarlı bir görünüm elde etmek için çok ince bir deri tabakasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu ancak fazla vücut yağından kurtularak ve olabildiğince yağsız vücut kütlesi elde ederek gerçekleşir. Büyük ve kaslı olabilirsiniz fakat yağsız bir vücut kütlesine sahip olmadığınız sürece kaslarınız üzerinde o damarları göremezsiniz çünkü damarlar vücut yağı katmanı ile kaplı kalırlar.

Fazla vücut yağı nasıl verilir? Nasıl gerçekten yağsız olabilirsiniz?

Vücut yağlarınızdan kurtulmak ve gerçekten ince bir deri tabakasına sahip olabilmek için size önereceğim şey Ekstrem Yağ Yakma Programı’dır (Extreme Fat Loss Program). Bu program istenmeyen vücut yağı tabakasından kurtulmanız için nasıl beslenmeniz ve antrenman yapmanız gerektiğini size anlatırken, programı tamamladığınızda kaslarınızın üzerinde derinizin altından dışarı doğru fırlamış damarları görebilecek konuma gelirsiniz. Bu bir tür karbonhidrat döngüsü diyet planıdır ve yarışma öncesi vücut geliştiricilerinin kullanması için tasarlanmıştır. Çok hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlar ve aynı zamanda çoğu programın aksine yağsız kas kütlenizi de korumanıza yardımcı olur.

Yağsız kas kütlesi geilişimi için sizlere bir kombinasyon tavsiyesinde bulunabiliriz, Hipro Isowhey ile Hardline Glutapure Glutamin veya Hardline KGT +Caffein 5:5:2 bir arada kullanabilirsiniz.

Kol Damarı Çıkarma için kaslarınızı şişirin!

Vücut yağ oranınızı istenilen miktarda düşürdükten sonra deriniz çok ince bir hal alır ve kol damarı çıkarma başarıyla gerçekleşir. Damarlılığınızın seviyesi kaslarınıza pompalanan kanın hacmi ile doğru orantılıdır. Çoğu insan tamamen rahatladıkları zaman çok damarlı görünmezler. En iyi vücut geliştiriciler bile kasları rahat bir haldeyken göze daha yumuşak ve düz görünürler. Damarlarınızı en iyi şekilde görmek istiyorsanız öncesinde antrenman yapmanız ve kaslarınızı şişirmeniz gerekir. Bu şekilde istediğiniz damarlı görünüme tam olarak kavuşursunuz.

Kaslarınıza daha fazla kan akışı sağlamak için antrenmanlarınızdaki tekrarların sayısı arttırın ve yaptığınız setler arasındaki dinlenme periyodlarınızı daha kısa tutmaya çalışın. En azından 10 üzeri sayıda tekrar yapmaya uğraşın ve setler arasında 1 dakikadan fazla dinlenmeyin. Bu şekilde çalıştığınız kaslarınıza ulaşan kan akışı hızlanacak ve artacaktır.

Damarlarınızın çıkması ve görünür bir hal alması için öncelikle çok ince bir deri tabakasına sahip olmanız daha sonra ise kan hacmini arttırmak ve kaslarınızı şişirmek için zorlayıcı egzersizler yapmanız gerekir!

Genetik Faktör : Bazı insanlar diğerlerine göre daha damarlı bir vücut yapısına sahiptirler

Damarsal görünümde genetiğin de büyük bir rolü vardır. Bazı kişiler diğerlerine göre doğuştan daha damarlı bir vücut yapısına sahiptirler veya damarsal yapılarının biçim ve modelleri farklı olabilir. Her insanın vücudunda bazı ana damarlar ve atardamarar mutlaka bulunsa da bunların deriye olan uzaklığı ve ne kadar görünür durumda oldukları kişiden kişiye değişebilir.

Bu nedenle bazı vücut geliştiriciler çok düşük seviyede bir vücut yağ oranına ve çok ince bir deri tabakasına sahip olmalarına rağmen diğerleri kadar damarlı görünmezler. Fakat eğer doğal genetik faktörleri bir kenara bırakacak olursak, herkes daha damarlı bir görünüme mutlaka sahip olabilir. Bunun için yapmanız gereken şey basitçe yağ yakmak ve kas geliştirmektir.

Kol Damarı Çıkarma

Kol Damarı Çıkarma

Örneğin iki ünlü vücut geliştirici olan Jay Cutler ve Paul Dillet’i düşünelim. Bu sporcuların fotoğraflarına bakacak olursanız Paul Dillet’İn çok daha damarlı bir kas görünümüne sahip olduğunu göreceksiniz. İki sporcu da çok az derecede bir yağ oranına ve gerçekten çok ince bir deriye sahip olmalarına rağmen, Dillet’in doğuştan gelen ve genetik faktörler tarafından belirlenen damar yapısı Cutler’e göre çok daha görünür bir durumda.