Testosteron Artıran Yiyecekler

Testosteron artıran yiyecekler ile kas gelişimini hızlandırın

Önceden süper yiyecekler diye bir şey duydunuz mu? Eğer vücut geliştirme ve ağırlık egzersizleri ile en azından bir süredir aşina iseniz, bu şekilde nitelenin yiyecekler olduğu kulağınıza gelmiştir. Ama ağır idmanlar ve egzersizler için “testosteron artıran yiyecekler” den başka hiçbir şey daha süper olamaz.

Her ne kadar fazla horlama gibi bir yan etkileri olsa da, testosteron ağırlık antrenmanlarından ve vücut geliştirme egzersizlerinden en iyi sonucu almak için olmazsa olmazdır. Çünkü testosteron, vücuttaki anabolik hormonlar arasındaki en belirgin olanıdır. Bu nedenle testosteron seviyeniz ne kadar yüksek olursa, kas gelişiminiz ve yağ yakım oranınızda o kadar yüksek olur.

Testosteron her ne kadar erkekler ve erkeklik ile özdeşleştirilse de, kadınlar da erkeklere göre kuşkusuz çok az bir miktarda olmak üzere testosteron üretirler. Tıpkı erkeklerin de kadınlık hormonu östrojeni çok az bir miktarda üretiyor oldukları gibi. Bu nedenle testosteron seviyesini doğal yöntemlerle yükseltmek hem kadın hem de erkekler için fizik gelişimi açısından önemlidir.

O zaman testosteron seviyesi nasıl yükseltilebilir? Tabii ki de yukarıda bahsettiğimiz gibi “süper” kahraman etkili yiyecekler ile değil testosteron artıran yiyeceklerle, testosteronu üst seviyelere çekmek mümkün. Spor yapmanın veya spor salonları müdavimi olmanın da en güzel yanı, yolunuzun sıklıkla markete düşecek olması. Ama dikkat edin, testosteron artıran yiyecekler alacağım derken, yağ katmanlarınızı katlayacak yağlı ve donmuş yiyeceklere yönelmeyin.

Size en doğru testosteron artıran yiyecekleri marketinizde zorlanmadan bulmanız için küçük bir liste veriyoruz. İyi alışverişler..!

Testosteron artıran yiyecekler için market listeniz

Karides:

karides testosteron artıran yiyecekler arasındaEski günleri hatırlayanlar bilirler, karides lüks tüketim yiyecekleri arasında yer alırdı. Ama artık bu durum pek de geçerli değil artık karides her markette kolaylıkla bulunabiliyor. Bir Akdeniz ülkesinde olması gereken de zaten bu. Neyse, karides özellikle D vitamini bakımından oldukça zengin deniz mahsulleri arasında yer alır ve D vitamini de testosteron artıran özelliğe sahiptir.  Bu yüzden en iyi testosteron arttırıcı Weider Tri-Complex Tribulus‘in içeriğinde D vitamini bulunması tesadüf değildir.

Öyle ki, Harvard Üniversitesi’nin konuya ilişkin yaptığı bir araştırmaya göre D vitamini seviyesi yüksek olan erkeklerde testosteron seviyesi de gayet yüksek oluyor. Aynı araştırmaya göre D vitamini yüksek olan erkek ve kadınların, üst ve alt vücut kasları da daha gelişkin oluyor. Özellikle kış mevsiminde D vitamini seviyesi oldukça düşür. Bu nedenle testosteron artıran yiyecek özelliği nedeniyle karidesi hem yaz hem kış tüketmekte fayda var.

Kabak Çekirdeği:

kabak çekirdeği testosteron seviiyesini arttırırEvet, o masum ama bir kere başlandı mı bağımlılık yapan kabak çekirdeği de testosteron artıran yiyecekler arasında yer alıyor. Hem de üst sıralarda. Bakmayın öyle ufacık tefecik olduğuna, kabak çekirdeği özellikle çinko bakımından gayet zengin bir yiyecektir. Çinko da, aralarında testosteron üretimi de dahil olmak üzere vücuttaki birçok farklı enzim reaksiyonunun ana aktörüdür. Kabak çekirdeğini olduğu gibi tüketebileceğiniz gibi diyetinize yoğurda, salatalara ve hatta protein shakelerinize dahi karıştırarak dahil edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi:

Karides gibi Hindistan Cevizi de egzotik yiyecekler klasmanından lüks yiyecekler arasında sayılırdı. Bu durum nispeten geçerliliğini yitirmiş olsa da, gerçek ve taze Hindistan Cevizi bulmak özellikle bizimki gibi bir coğrafyada zor olabiliyor. Ama bu zorluğu çektiğinize değecek çünkü Hindistan Cevizi, mükemmel bir doymuş yağ kaynağı olduğu için testosteron seviyesine tavan yaptırıyor.

Çilek:çilek testosteron seviyesini yukarı çeker

Eğer taze ve tabi Hindistan Cevizi bulmak konusunda sıkıntı çekiyorsanız, o zaman size önerimiz daha kolay bulabileceğiniz çilek olacak. Familyasındaki birçok yiyecek gibi çilek de yüksek C Vitamini ihtiva eder. Bu da idmanlarınız için iyi haber çünkü antioksidant özellikli C Vitamini’nin yüksek seviyelerde alınması ağır egzersizler sırasında üretilen testosteron öldürücü kortizol seviyesinin de düşük olması anlamına gelir. C Vitamini’ni ayrıca kivi, portakal, greyfurt, ananas, domates ve brokoli gibi testosteron artıran yiyeceklerden de alabilirsiniz.