protein tozu karşılaştırma

Protein Tozu Karşılaştırma

Protein Tozu Karşılaştırma

Hangi protein tozunu alacağı konusunda karasız kalmış sporcuların talepleri üzerine detaylı protein tozu karşılaştırma yazıları yayınlamaya başladık. Sizden gelen taleplere doğrultusunda yaptığımız bu girişim oldukça faydalı bulundu. Bugünkü iki ürünümüz ise piyasaya yeni giren Optimum Nutrition gold standard whey ve multipower 100 whey protein.

Optimum Nutrition vs Multipower

Ürünlere gelmeden önce firmaları karşılaştıracak olursak: Birisi dünyada en fazla satışı yapılan sporcu takviyesi markası diğeri Avrupa’da 2 yıl üst üste en şeffaf supplement üreticisi seçilen deneyimli Alman. Firma büyüklüğü, istihdam sayısı her ne kadar Optimum Nutrition’ı ön plana çıkarsa da ar-ge’ye yapılan yatırımlar ve şeffaf içerik politikası Multipower’ı bu yarışta tutmaya yetiyor.

Ham Madde Kalitesi

Her iki ürün de standartların üzerinde hammadde kalitesi sunuyor. Optimum Nutrition’ın dünyanın en büyük peynir üreticisi Glanbia çatısı altında bulunması hammaddeye ulaşım kolaylığı ve kendi tesislerini kullanmasına olanak sağlarken, Multipower’da üretim aşamasında kendi fabikalarını kullanıyor. Kullandığı sütün hangi hayvanlardan elde edildiğinin dahi takibini yapabilen Multipower bu anlamda gönlümüzü kazanmayı başarıyor.

İçerik

Belki de protein tozu karşılaştırma aşamasındaki en dikkat edilmesi gereken konu içerikleri. Her iki ürün de amino asit profili bakımından zengin ve nitrojen spiking uygulamalarıyla kullanıcı kandırmaya yönelmiyor. Her iki ürün de bağımsız test sonuçlarından başarıyla geçerken Multipower 100 Pure Whey protein amino asit profilini açıkça paylaşarak bir adım öne çıkıyor. Optimum gold whey 24/32 protein içerirken Multipower whey 23/30 ile bu oranı takip ediyor. Düşük ve Benzer şeker, yağ ve karbonhidrat oranlarına sahip her iki ürün yağsız kas kütlesini destekliyor. Multipower whey vitamin ile desteklenirken Optimum Gold Standard’a mineral ağırlıklı takviye yapılıyor. Optimum küçük bir payla önde bitirse de bu alanda her iki ürün de geçer not alıyor.

Fiyatoptimum mu multipower mı

Protein tozu karşılaştırmasının bu aşamasında Gold Whey farkı açmaya başlıyor. Multipower’da birim servis maliyeti 4,08 TL çıkarken Optimum’da 3,23 TL seviyesinde kalıyor. Ürünlerin yurtdışı fiyatlarında ise Multipower yine az farkla yukarıda kalıyor.

Lezzet

Her iki üründe standartların üzerinde lezzet sunuyor. Türkiye’de Multipower 3 Optimum ise 5 aroma ile sunuluyor. Multipower’da favori çilekken optimumda kurabiyeli aroma ön plana çıkıyor.

Protein Tozu Karşılaştırma Sonucu

Her iki ürün de içerik ve ham madde kalitesi bakımından oldukça iyi skor çıkarırken. Fiyat avantajı bakımından Optimum podyuma 1. Olarak çıkıyor.

Siz de karşılaştırılmasını istediğiniz ürünler için magazine@fitbull.com adresine mail atabilirsiniz.