Kafein Testosteronu Arttırıyor

Kahve özellikle bazılarımız için bir enerji kaynağıdır; Türkiye’de ve dünyada giderek artan bir trend sonucu çayın yerini kahve almaya başladı ve günü bir fincan kahveyle başlamak alışkanlık haline geldi. Peki sporu hayatının vazgeçilmez bir parçası yapan bizler için kahve nasıl faydalar sağlayabilir ? Kahvenin içinde yoğun olarak bulunan Kafein yaptığımız spordan en üst düzeyde faydalanmamız için müthiş bir bileşendir.

Sports Nutrition Exercise Metabolism’in yapmış olduğu araştırmadan önemli başlıkları size sunuyoruz.

Antrenman öncesi size çok fazla miktarda enerji sağlayacak ve aynı zamanda testosteron seviyelerinizde de büyük ölçüde artışa neden olacak bir madde mi arıyorsunuz? O zaman spor salonuna gitmeden önce bir fincan kahve içmeniz sizin için yeterli olacaktır!

Kafein ile Daha Fazla Odaklanma

Vücut geliştiricilerin ve atletlerin egzersiz şiddetini, enerji seviyelerini ve mental odaklarını arttırmalarına yardımcı olması için antrenmandan hemen önce kafein (kafein hapları, egzersiz öncesi tüketilen enerji içecekleri, kahve vs..) kullandıklarını hepimiz biliyoruz. Temel olarak kafein size spor salonuna gitmeden önce çabuk etkisini gösteren bir motivasyon sağlıyor ve hepimizin ara sıra buna gerçekten ihtiyacı olabiliyor.

Kafein ve Testosteron

Kafein ve Testosteron

Fakat aslında kafein sadece enerjinizi arttırmakla kalmıyor ve aynı zamanda testosteron seviyelerinizi de yükseltiyor. Yeni Zelanda’lı araştırmacılar kafein alımının ağırlık çalışmaları sırasında kandaki testosteron seviyelerini yükselttiğini tespit ettiler.

Hepimiz biliyoruz ki yüksek seviyelerdeki testosteron kas gelişimine, kasların toparlanmasına, vücut yağ oranının azalmasına, dayanıklılığın artmasına ve cinsel açıdan daha istekli olmanıza yardım ediyor.

Ben şahsen antrenmanlarım öncesinde enerji desteği almak açısından her zaman bir fincan sade kahve içerdim, fakat şimdi kahvenin içerdiği kafeinin aynı zamanda yüksek testosteron seviyelerine ulaşmamı sağlayıp bu şekilde kas gelişimimi arttırdığını da öğrenmiş oldum. Bana sorarsanız bu çok güzel bir avantaj!

Peki Hangi Kahveyi Önerirsiniz ?

Tabi ki yağlı ve şekerli kahvelerden uzak durmalısınız diye söze başlayabiliriz; sonuçta spor yapıyoruz ve kalori karbonhidrat oranlarımıza dikkat etmeliyiz. Bu noktada size Nanox’un sporcular için üretmiş olduğu; Nanox Coffee Coach Granül Kahveyi önerebilirim. Ürünle ilgili detaylı bilgileri Nanox Türkiye Resmi Sitesinden bulabilir; satın almak için de fitbull’un sitesini ziyaret edebilirsiniz.