Gelmiş Geçmiş En Seksi Vücut Geliştiren Kadınlar

Vücut geliştirme ve devasa kaslar denilince akla hemen erkekler gelir. Mesela Terminatör ile hayatımıza giren ve o devasa kasları ve sınırlı kelime kapasitesi ile de halen çıkmayan Arnold Schwarzenegger ya da sadece kendine has saçı ve sakalı ile değil insanüstü yapısıyla Lou Ferrigno nam-ı diyar Hulk ilk akla gelenler arasındadır.

Fakat genel yanılgının aksine en seksi vücut geliştiren kadınlar da devasa kaslara ve heybetli vücutlara sahip olan erkek bodybuildingciler kadar olmasa da kendi alanlarında mükemmel bir görünüm sergileyebiliyorlar. Hatta birçok profesyonel bodybuildingci birçok erkek akranlarından daha kaslı ve kuvvetli bir görünüme sahip olabiliyor.

Kimilerine itici gelse de en seksi vücut geliştiren kadınlar için üstün bir ilgi olduğunu söylemek mümkün. Eğer siz de bir kadının vücut kas yapısının belirgin olmasını ve kuvvetli bir görünümün kadınları seksi yaptığını düşünüyorsanız; aşağıdaki fotoğraflara bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz:

Eğer sizinde bir proğrama veya motivasyona ihityacınız varsa sizlere biraz olsun elimizden geldiğince yarıdımcı olmak isteriz.

En seksi vücut geliştiren kadınlar top 10

10. Wendy Lindquist: Kanada’nın en güzel köşelerinden biri olan İngiliz Kolombiyası’nda doğmuş olan Lindquist, bodybuilding kariyerine başlamadan önce jimnastikçi ve dansçıydı. Şimdilerde ise fitness modelliği yapıyor ve 2001 yılından bu yana uluslararası bodybuilding yarışmalarına katılıyor.

9. Jennifer Broomfield: En seksi vücut geliştiren kadınlar kızıl olmazsa olmaz diyenler için geliyor: Jennifer Broomfield. Ailesinden herkes gibi kendisinin de atletik bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Broomfield, bodybuildingin kendisi için bir kader olduğuna inanıyor. Bodybuilding kariyerine daha çocukken başlayan sporcu, 2002 yılından bu yana uluslar arası yarışmalarda yer alıyor.

Heidi Vuorela

Heidi Vuorela

8. Heidi Vuorela: Listemizin 8. sırasında yer alan Heidi Vuorela, halinden de belli olacağı üzere İskandinav asıllı ve sarışın zarafet ile bodybuilding seksiliğini muhteşem bir şekilde bir araya getiriyor. Yarışmalarda sadece son birkaç yıldır yer alıyor olsa da, kişisel koçluk konusunda sağlam bir geçmişi ve referansları var.

7. Jennifer Rish: En seksi vücut geliştiren kadınlar ve çok yönlü sporcularından biri olan Jennifer Rish, spor hayatına daha çocukken kickbox ve jimnastik ile başlamış. Fakat bu günlerde zamanını fitness modelliği, bodybulding yarışmaları ve asıl mesleği olan hemşirelik arasında pay ediyor.

pauline nordin

Pauline Nordin

6. Pauline Nordin: Listedeki ikinci İsveçli. Daha 17 yaşındaki iken kariyerine başlayan Pauline Nordin, fitness modelliği yapmasının yanı sıra birçok dergide kapak kızı da oldu. Kişisel koçluk da yapan Nordin’in hikayesini enteresan yapan ise ABD yapımı “The Biggest Loser” yarışmasının İsveç’teki yapımında birinci olmuş olması.

5. Cory Everson: 1958 doğumlu olan Cory Everson, listenin en kıdemli ismi olsa da en seksi vücut geliştiren kadınlar arasında olmayı kesinlikle hak ediyor. Ms. Olympia yarışmasının 1984’ten 1989’a değin tartışılmaz şampiyonu olan Everson, şu günlerde daha çok yazarlık kariyerine odaklanmış durumda.

Oksana-Grishina

Oksana Grishina

4. Oksana Grishina: Kadın vücut geliştirmeciler arasında Rus disiplini denilince akla gelen ilk isim kuşkusuz ki Oksana Grishina. Çocukluğu ailesiyle şehirden şehre taşınmakla geçen Grishina, sürekli taşınma halinde olsa da, küçük yaşlardan itibaren jimnastik eğitimine ara vermeden devam etmiş. Okulu bitirdikten sonra bodybuilding kariyerine başlayan Grishina, 2004 yılından bu yana yarışmalarda yer alıyor.

Moorea-Wolfe

Moorea Wolfe

3. Moorea Wolfe: ABD’nin Arizona eyaletinden olan bu muhteşem ve esnek kadın, kariyerine 19 yaşında başlamış ve 2000li yılların başından bu yana yarışmalarda rakiplerinin korkulu rüyası oluyor. En seksi vücut geliştiren kadınlar listesindeki birçok kadın gibi kariyerine jimnastik ile başlayan Wolfe, daha sonra fitness yarışmalarına geçiş yapmış.

Erica Cordie2. Erica Cordie: Bu listedeki diğer kadın sporcuların aksine Cordie’nin bodybuilding yapıyor olması yarışmalara katılma ve kazanma hırsından kaynaklanmıyor. O daha çok modellik için ağırlık kaldırdığını ifade ediyor. Kariyerine ise aslında “şanslı” bir kaza sebep olmuş. Kayak yaparken sakatlanan Cordie, ayağı için rehabilitasyona giderken vücut geliştirmeye başlamış.

en seksi vücut geliştiren kadınlar

Brooke Holladay

1. Brooke Holladay: Ve geldik listenin tepe ismine: Brooke Holladay. Sarışın, mavi gözlü ve süper seksi bir vücuda sahip. Daha ne olsun. Listenin tartışmasız lider ismi olan Holladay, 2000lerden beri yarışmalarda yer alıyor. İki şampiyonluğu bulunan Holladay, aynı zamanda profesyonel bir dansçı ve eski bir jimnastikçi.