glutamin fiyatları

En İyi Glutamin Fiyatları (Güncel)

Glutaminin toparlanmaya ve kas kütlesi kazanımındaki etkisini artık biliyoruz. Ancak piyasada birçok ürün bulunuyor sizin için güncel glutamin fiyatları,  en çok tercih edilen ürünler, ve glutamin satın alırken nelere dikkat etmeniz gerekir bu bilgileri paylaşacağız.

Glutamin Fiyatları:mhp glutamine

Türkiye’de en çok satılan glutamin fiyatlarını ve bu ürünlerin fiyat/performans değerlendirmesini sizin için yaptık

  1. MHP glutamin 1000 gr: Hemen belirtelim en çok satan ürünler arasında değil.  Ancak tüm ürünler arasında kalitesinden en çok emin olduğumuz ürün diyebiliriz. Diğer ürünlerden farklı olarak uzun süre kasları besleyebiliyor. Bu yüzden gece yatarken kullanmak da mümkün oluyor. Her ne kadar 166 servis sunsa da evet fiyatı pahalı. Şu anda 179 TL.  300gr lık ebatlarda da 99 TL ye satılıyor.Diğer ürüne geçmeden altını çizelim. Türkiye’de çok talep görmese de kesinlikle fiyatını hak ettiğini düşünüyoruz.
  2. Optimum Glutamine Powder: Yüksek kaliteli hammadde kullanılan bir ürün. Fiyatını hak ediyor. 129 TL
  3. Hardline Glutapure 120 kapsül: Fiyat 49TL. Çok tercih edilen ancak bize göre sırf glutamin kullanıyorum demek için alınan bir ürün. Zira günlük 5gr ihtiyacı karşılayacak kadar kullandığınızda servis sayısı oldukça düşüyor. Glutamin gibi kana hızlı karışması gereken bir ürünü kapsül formda almak da enterasan olsa gerek..

En İyi Glutamin Markası

Diğer markalarda 300gr glutamin fiyatları 80-130 TL bandında değişiyor. En iyi glutamin markası budur diyemeyiz. Ancak MHP ve Optimum Nutrition’dan başka . Universal, dymatize ve multipower markalarının ürünleri de beğendiğimiz ürünler arasında. Belirtmiş olalım

Kriterimiz Ne Oldu?

Saflık:

Her suppelemt’de olduğu gibi burada da en önemli nokta ürünün saflığı eğer tat konusunda çok hassas değilseniz glutamini aromasız olarak tercih etmenizi tavsiye ederiz Zira hammadde olarak tadları BCAA kadar kötü değildir.

Üretim:

Glutamin satın alırken ikinci dikkat etmeniz gereken husus ürünün hangi fabrikada üretildiğidir.  Glutamin hammadde olarak tıpta kullanılmak üzere ilk defa 1960 yılında üretilmiştir. Yapılan çeşitli araştırmalar sonunda kas yıkımını engellediği sonuçlarına varılmış ve supplement olarak karşımıza çıkmıştır. Fermantasyon yöntemi ile elde edilmektedirler. Dünyada en fazla üretim Çin’de yapılmaktadır. Bunu sırasıyla diğer uzakdoğu ülkeleri, ve Hindistan  izlemektedir. Kas gelişimi için en  iyi hammaddenin ise İngiltere’de üretildiği vücut geliştirme otoriteleri tarafından söylenmektedir. Bu durumda aldığınız ürününün hangi ülkede ve hatta hangi firma tarafından üretildiğini bilmekte fayda var.